poniedziałek, 23 stycznia 2017

Zabawki na trzeci / czwarty miesiąc

Postanowiłam podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami odnośnie zabawek dla takiego 3 czy 4 miesięcznego malucha. Lena ma już pełno zabawek, sporo z nich dostała tuż po urodzeniu. Na większości z resztą producent napisał 0m+. /nie oszukujmy się, taki maluch prosto z brzuszka bawić się może jedynie w zapełnianie pieluchy i robienie snu kontrolowanego rodzicom ;) Lenka zaczęła się bawić dopiero po ukończeniu drugiego miesiąca życia, właściwie bliżej trzeciego. Najpierw, gdy nauczyła się już chwytać, namiętnie wpychała sobie kocyk do buzi. Na szczęście ten czas przypadł na okres świąt, więc mała dostała świetne zabawki. Jej trzy ulubione znajdują się poniżej, kolejność przypadkowa.
Różowego kotka dostała od swojego wujka i cioci. Myślałam, że trochę jeszcze minie zanim się będzie chciała nim bawić, ale myliłam się. No właściwie to ja bawiłam się za nią. Lena jak zaczarowana patrzy kiedy przesuwam kolorowe kwiatki albo obracam kulką w brzuchu kotka. Teraz gdy ma już prawie cztery miesiące bawi się też sama, chociaż inaczej. Po prostu wkłada ją sobie oczywiście do buzi, ale ma już na tyle chwytne rączki, że może to zrobić, choć zabawka lekka nie jest.


Zabawka sensoryczna typu minky. Leciutka, milutka, szeleszcząca. Lena ją po prostu uwielbia. Oczywiście też ląduje od razu w buzi :)


No i kangur. Tak, to jest według producenta kangur. Łapki i uszki to świetne przekąski, nie raz musiałam je odciskać ze śliny :D

Jeśli więc macie się wkrótce wybrać w odwiedziny do takiego malucha, polecam zabawkę podobną do tych trzech powyżej.

Czym bawiły się wasze dzieci mając te kilka miesięcy?

5 komentarzy:

 1. Za ciężkie i za duże zabawki to typowy problem - kiedyś dostaliśmy gryzak Canpol, który byłby fajny, ale chyba dla olbrzymiątka, bo nawet dorosły miałby problem z włożeniem do ust. Innym razem pięknego konia 0+ - Pola zaczęła się bawić nim w zeszłym roku, bo wcześniej miała problem by go unieść...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie, nie wiem czemu producenci tak wszędzie wpisują 0m+

   Usuń
 2. http://zabawkidelux.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/p/i/pi_ka_oball_rattle_z_grzechotk_10_cm.jpg

  Oball - bez problemu z uchwyceniem, bez problemu z grzechotaniem, bez problemu w ogó... a nie, jednak nie mieści się do buzi. :)

  Moje dziecko nie dostawało zabawek, bo każdy wyszedł z założenia, że i tak nie mamy co z nimi robić. W efekcie młody posiada kultową żyrafę Sophie, Oballa, 2 grzechotki (których nie chce łapać) i 2 pluszaki, a i tak ulubioną zabawką jej maminy irokez.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oball, nie słyszałam o tych zabawkach, a myślałam że temat zabawek mam opanowany :)

   Usuń
  2. Miękka, elastyczna, leciutka kulka z tworzywa z dziurami, dzięki którym można wygodnie uchwycić ją w łapki. Może być wersja z grzechotkami lub bez.

   Usuń